Starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss Jūrmala 2020 / International Academic Music Competition “Jurmala 2020" / MAINĪTS NORISES LAIKS

Starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss Jūrmala 2020 / International Academic Music Competition “Jurmala 2020" / MAINĪTS NORISES LAIKS

Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Dubultu koncertzālē no 6. oktobra līdz 11. oktobrim norisināsies XXI Starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss “Jūrmala 2020”, kas devīto reizi konkursa vēsturē noritēs klavierspēles specialitātē. Pieteikumus dalībai konkursā jaunie pianisti aicināti iesniegt līdz šā gada 11. septembrim.

Seko visiem Starptautiskā akadēmiskās mūzikas konkursa “Jūrmala 2020”  jaunumiem konkursa facebook lapā!

Nolikums un pieteikuma forma: šeit!

Follow the International Academic Music Competition “Jurmala 2020” on facebook for latest updates!

Find regulations and application form here!

Akadēmiskās mūzikas konkurss tiek rīkots četrās vecuma grupās jauniešiem vecumā līdz 19 gadiem. Jaunos pianistus konkursā vērtēs starptautiska žūrija no Igaunijas, Francijas un Latvijas. Žūrijas priekšsēdētāja pienākumi šā gada konkursā uzticēti izcilajam pianistam, “Schola cantorum” un “Conservatorie Russe A. Scriabine” (Francija) pasniedzējam – profesoram Igoram Lazko.

Viens no konkursa centrālajiem notikumiem un īpaša pievienotā vērtība ir iespēja otrās kārtas laureātiem koncertā uzstāties kopā ar kamerorķestri, tas piešķir nozīmīgumu konkursam ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas mērogā.

Šā gada konkursa otrās kārtas un noslēguma koncerta diriģents, kā arī konkursa kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs ir diriģents Normunds Vaicis.

Starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss “Jūrmala” kopš 1995. gada ir kļuvis par neatņemamu un nozīmīgu Jūrmalas kultūras dzīves sastāvdaļu. Katrā konkursa norises gadā tajā piedalās vidēji 60 jaunie pianisti. Konkurss ir nozīmīga platforma jaunajiem pianistiem, lai pilnveidotu savas profesionālās iemaņas tālākai izaugsmei, kā arī, piedaloties konkursā, gūtu nozares ekspertu vērtējumu. Konkursa laureātu vidū ir šobrīd Latvijā un pasaulē zināmi pianisti – Agnese Egliņa, Vestards Šimkuss, Reinis Zariņš, Toms Ostrovskis, Artūrs Cingujevs, Endijs Renemanis, Georgijs Osokins u.c.

Jaunos pianistus 2020. gada konkursā vērtēs starptautiska žūrija – Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas docētājs, doktorants Mihkel Poll no Igaunijas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) profesors, Taustiņinstrumentu nodaļas un Klavieru Katedras vadītājs Juris Kalnciems, JVLMA Izpildītājmākslas nodaļas vadītājs, Asociētais profesors Toms Ostrovskis un pianists Endijs Renemanis no Latvijas. Žūrijas priekšsēdētāja pienākumi šā gada konkursā uzticēti izcilajam pianistam, “Schola cantorum” un “Conservatorie Russe A. Scriabine” (Francija) pasniedzējam – profesoram Igoram Lazko.

Konkurss tiek rīkots ar Jūrmalas pilsētas domes, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas atbalsta fonda, Latvijas klavieru skolotāju asociācijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *