Koncerts tikšanās ērģelēm un klavierēm

Koncerts tikšanās ērģelēm un klavierēm

Jūrmalnieks, pianists Antons Rosputjko un ērģelniece Līga Dejus Dubultu koncertzālē

7. martā plkst. 13.00 uz Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Dubultu koncertzāles skatuves satiksies divi taustiņinstrumenti – ērģeles un klavieres, kas pārstāv katrs savu gadsimtu, bet spēj rast saskanīgu muzikālo valodu. Uz koncertu – tikšanos aicina ērģelniece Līga Dejus un pianists, jūrmalnieks Antons Rosputjko.

Divi instrumenti no dažādiem laikmetiem – klavieres un ērģeles – skanēs kopā. Pianists Antons Rosputjko un ērģelniece Līga Dejus apvienos savus instrumentus vienā programmā. Tas būs aizraujošs eksperiments, kāds reti notiek uz pasaules skatuvēm, un Latvijā notiks pirmoreiz. Koncerta programmā skanēs oriģinālie skaņdarbi un pārlikumi  klavieru un ērģeļu duetam. Mūziķi atskaņos vairāku izcilu komponistu skaņdarbus, tai skaitā E. Grīga, J. G. Mītela u.c. autoru mūziku.

Pianists Antons Rosputjko vienmēr paliek uzticīgs un seko komponista oriģinālajai idejai. Daudzi pazīstami mūziķi ar sajūsmu ir atsaukušies par viņa daiļradi:

«Viņš ir ārkārtīgi apdāvināts jauns pianists un ļoti interesants mūziķis…Es cienu viņa muzikālo redzējumu, kurš ir ļoti godīgs un dziļš.» – Pavels Giļilovs, profesors, Starptautiskā F.Šopēna konkursa laureāts.

“Ārkārtīgi talantīgs…”- Žaks Ruvjē, profesors, Starptautiskā M.Longas-Ž.Tibo konkursa laureāts.

«Spilgtas spējas rādīt stilu daudzveidību, izpildītāja fantāziju…”- Boriss Petrušanskis, profesors, konkursu «Leeds» un «ARD» laureāts.

Antons Rosputjko ir dzimis Jūrmalā. Savu muzikālo izglītību viņš uzsāka dzimtās pilsētas mūzikas vidusskolā. 16 gadu vecumā iestājās mūzikas un dramatisko mākslu universitātē „Mozarteum” Zalcburgā, Austrijas pilsētā, kurā muzikālās tradīcijas tiek rūpīgi saglabātas. Tagad, kad ar izcilību ir pabeigta universitāte, Antons Rosputjko turpina pilnveidot savu meistarību Itālijā. Antons ir starptautisko konkursu laureāts, dažādu festivālu dalībnieks, aktīvi uzstājas Austrijā, Vācijā, Itālijā un citās Eiropas valstīs. Tomēr Antonam, pēc viņa vārdiem, vislielākais prieks ir spēlēt „dzimtajiem”, Latvijas klausītājiem.

Ērģelniece Līga Dejus ir absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmiju un ieguvusi maģistra grādu ērģeļspēlē pie profesora Tālivalža Dekšņa. Saņēmusi Dr. Anitas Gaides un prāv. Ivara Gaides Mūzikas balvu par spilgtu radošo darbību. Ērģeļu koncerti sniegti gandrīz pie visām nozīmīgākajām Latvijas ērģelēm. Piedalījusies koncertu ciklos un pasākumos “Liepājas ērģeļu vasara”, “Mūzika – dievnamam!”, “Ērģeļmūzikas vasaras koncerti Dubultos”, “Baznīcu nakts”, Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums koncertu cikls „Ērģeļmūzika BACH zīmē” u.c. Koncertēts pie ērģelēm arī Viļņā – Lietuvā, Ļvivā un Odesā – Ukrainā, Amsterdamā – Nīderlandē, Sanktpēterburgā – Krievijā.

Koncerts Dubultu koncertzālē tiek rīkots Jūrmalas Mūzikas vidusskolas karjeras izglītības programmas ietvaros. Programma paredzēta mūzikas skolas audzēkņu profesionālās izaugsmes veicināšanai, kā arī ir atvērta visiem interesentiem, kas vēlas baudīt augstvērtīgu muzikālo piedāvājumu. Koncertu var apmeklēt bez maksas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *