Gaidāmie notikumi

Notikumi

Jūnijā Jūrmalā jau 22. reizi norisināsies ikgadējais starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss “Jūrmala”, kas 2021. gadā ir veltīts daudzstīgu instrumentiem – arfai, ģitārai, koklei un tai radniecīgajiem instrumentiem – kanklei (Lietuva) un kannelei (Igaunija). Visas konkursa norises būs vērojamas tiešsaistē.

Šobrīd dalību konkursā ir apstiprinājuši gandrīz 70 dalībnieku piecās vecuma grupās. Piedalās arfas, kanneles, kankles u.c. instrumentu spēlētāji arī no Lietuvas un Igaunijas. Līdz 8.jūnijam dalībnieki iesniedz I kārtas skaņdarbus rīkotāju mājaslapā video formātā, pēc 10.jūnija žūrija izvirzīs otrās kārtas dalībniekus un izziņos A grupas laureātus, bet 21. jūnijā klātienē norisināsies konkursa II kārta Dubultu Digitālajā koncertzālē. Dalībnieki, kas nevarēs ierasties klātienē, iesniegs skaņdarbus attālinātai vērtēšanai. 21. jūnijā plkst. 17.00 no Dubultu Digitālās koncertzāles izskanēs konkursa noslēguma koncerts, kur piedalīsies konkursa laureāti un žūrijas pārstāvji.

Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru konkursa ietvaros norsināsies meistarklases, kuras vadīs konkursa žūrijas locekļi. Žūrijā gadu gaitā bijuši augsta ranga profesionāļi no Lietuvas (kankles), Krievijas (gusļi), Itālijas (arfa, ģitāra). 2021. gadā plānots aicināt kanklētāju, ilggadīgu šī konkursa žūrijas locekli Jolantu Babaliauskieni, izcilu koklētāju, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēku Andu Eglīti un konkursa iniciatori un kokļu spēles pasniedzēju Jūrmalas Mūzikas vidusskolā Kristīni Dmitrijevu, ģitārspēles meistaru Kasparu Zemīti un Igaunijas orķestru mūziķi un pedagoģi Saale Rull. Žūrijā līdzdarbosies arī Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvis Dainis Vuškāns. Žūrijas locekļi sniegs arī muzikālus priekšnesumus konkursa Atklāšanas koncertā 21. jūnijā.

Starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss “Jūrmala” kopš 1995. gada ir kļuvis par neatņemamu un nozīmīgu Jūrmalas kultūras dzīves sastāvdaļu. Tā norise katru gadu tiek veltīta kādam konkrētam instrumentam vai instrumentu grupai. Konkursa norise daudzstīgu instrumentiem pirmo reizi norisinājās 2009. gadā. Tā iniciatore ir Jūrmalas Mūzikas vidusskolas kokles spēles pedagoģe Kristīne Dmitrijeva (Ojala) un sākotnēji konkurss norisinājās tikai kokles un tai radniecīgo instrumentu specialitātē. Ar laiku klāt nāca ģitāra un arfa.

Konkursa II kārta un noslēguma koncerts, kā arī meistarklases būs skatāmas konkursa facebook lapā un Youtube kanālā Jurmala Live.

Konkurss tiek rīkots ar Jūrmalas pilsētas domes, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas atbalsta fonda un Latvijas Nacionālā kultūras centra atbalstu.