Kamermūzikas koncerts Dubultu koncertzālē

Ceturtdien, 24.februārī plkst. 18.00 Dubultu koncertzālē uzstāsies Ilona Meija (flauta), Guntis Kuzma (klarnete) un pianiste Elīna Bērtiņa, piedāvājot pavasarīgi niansētu kamermūzikas programmu. Pirms koncerta mākslinieki sniegs meistarklases Jūrmalas Mūzikas vidusskolas audzēkņiem.

Koncertā mākslinieki vēlas pievērst klausītāju uzmanību kamermūzikas darbiem, kur satiekas flauta un klarnete ansamblī ar klavierēm. Koncerta repertuāram izvēlēti skaņdarbi, kas parādās ļoti reti uz Latvijas koncertskatuvēm. Tiks atskaņots arī jaundarbs, kuru uzticēts komponēt JVLMA maģistrantam Kārlim Rēriham.

Koncertprogrammā būs klausāmi R. Mučinska, L Foša, J.Karlsona un I.Mežraupa skaņdarbi flautai, klarnetei un klavierēm, kā arī K.Rēriha jaundarbs “Kā pūce, kas dienu mīl”.

Ilona MEIJA

No 1991. līdz 1997. gadam I. Meija bija Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra flautu grupas mūziķe, no 1997. līdz 2001. – Latvijas Nacionālās operas orķestra flautu grupas koncertmeistare. 2006. gadā viņa konkursa kārtībā kļuva par Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga flautu grupas koncertmeistari. Darbojusies arī orķestros Rīgas Kamermūziķi, Nordic Simfoniskajā orķestrī Igaunijā un Vidzemes kamerorķestris. Kā soliste spēlējusi ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālās operas orķestri, Rīgas Kamermūziķiem un Sinfonietta Rīga.

Ilona Meija muzicē dažādos kameransambļa sastāvos. Viņas skatuves partneri bijuši Jautrīte Putniņa, Pēteris Plakidis, Zoja Sļivkina, Dzintra Erliha, Herta Hansena, Vsevolods Dvorkins (klavieres), Larisa Bulava (ērģeles), Ieva Saliete (klavesīns), Ivars Bezprozvanovs, Ēriks Kiršfelds (čells), Dzintars Jurgelaitis, Jānis Semjonovs (fagots), Andra Darzins (alts), Ilze Urbāne, Liene Denisjuka (flauta), Aleksejs Lundins (vijole). Meistarklašu ietvaros koncertējusi kopā ar slaveniem Eiropas flautas meistariem: Philippe Benoit, Philippe Bernold, William Bennett, Daniela Troiani, Giedrius Gelgotas un Renate Greiss Armin.

Kā kamermūziķe piedalījusies daudzos radio un CD ieskaņojumos: Peteris Vasks Chamber music (CONIFER CLASSICS, 1996), Jonathan Harvey Choir music (HIPERION, 2011), Cnadian and Latvian Composers (2010), Lucija Garuta Vocal and instrumental chamber music (2010).

Kopš 2014. gada augusta I. Meija ir Latvijas Flautistu asociācijas valdes priekšsēdētāja.

Elīna BĒRTIŅA

Elīna Bērtiņa regulāri sniedz koncertus gan kā solomāksliniece, gan tandēmā ar izciliem mūziķiem. Sadarbojoties ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Sinfonietta Rīga, Liepājas Simfonisko orķestri, Olštinas filharmonisko orķestri, pianiste atskaņojusi Bēthovena, Šopēna, Vēbera, Ravela, Britena, Prokofjeva, Ligeti, Šnitkes, Zariņa, Karlsona skaņdarbus klavierēm un orķestrim kopā ar diriģentiem Normundu Šnē, Imantu Resni, Andri Pogu, Andri Vecumnieku, Jalčinu Adigezalovu.

​2017. gada vasarā Dzintaru koncertzālē Elīna Bērtiņa sniedza koncertu ar Vācijas stīgu filharmoniju Volfganga Hentriha vadībā un 2018. gadā pievienojās kolektīvam vasaras tūrē, atskaņojot Mocarta 14. klavierkoncertu Lincā (Antona Bruknera privātajā augstskolā), Saksijas Mocarta festivālā Kemnicā un Pasavas festivālā “Eiropas nedēļa”.

Guntis KUZMA

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docents. Uzstājies ASV, Dānijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Ukrainā, Vācijā, Zviedrijā. Mūziķa repertuārā lielāko daļu aizņem laikmetīgā mūzika, viņš muzicē gan solo, gan dažādos kameransambļos un orķestros, apguvis arī diriģēšanu pie Andra Vecumnieka. Guntis Kuzma spēlējis orķestra „Rīgas kamermūziķi” sastāvā, kopš 2002. gada ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis, kopš 2008. gada – LNSO klarnešu grupas koncertmeistars, kopš 2007. gada – kamerorķestra Sinfonietta Rīga klarnešu grupas koncertmeistars.

Nominēts Lielajai mūzikas balvai 2012 kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī”, saņēmis LMB 2018 kategorijā “Par izcilu interpretāciju”.

Koncerts Dubultu koncertzālē tiek rīkots Jūrmalas Mūzikas vidusskolas karjeras izglītības programmas ietvaros. Programma paredzēta mūzikas skolas audzēkņu profesionālās izaugsmes veicināšanai, kā arī ir atvērta visiem interesentiem, kas vēlas baudīt augstvērtīgu muzikālo piedāvājumu.

Koncertu var apmeklēt bez maksas, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.