6. martā pianistes Dzintras Erlihas tiešsaistes solokoncerts “Cerībai” Dubultu koncertzālē

6. martā pianistes Dzintras Erlihas tiešsaistes solokoncerts “Cerībai” Dubultu koncertzālē

2021.gada 6.martā plkst. 16.00 tiešsaistē no Dubultu koncertzāles izskanēs pianistes Dzintras Erlihas solokoncerts “Cerībai”. Koncerts būs skatāms Jūrmalas Mūzikas vidusskolas facebook lapā un Youtube kanālā Jurmala live.

Šis ir pirmais no solokoncertu cikla “Cerībai”, kuri plānoti šī gada pavasarī. 30.aprīlī pianiste uzstāsies koncertzālē “Ulbrokas Pērle”, bet 13. maijā sniegs solokoncertu Rīgā, VEF Kultūras pils kamerzālē. Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Solokoncertu programmā: Olivjē Mesiāna, Lūcijas Garūtas, Pētera Vaska, Daces Aperānes un Lolitas Ritmanis klavierdarbi. Programmas īpašs akcents: pasaulē atzītās komponistes Lolitas Ritmanis (ASV) jaundarbs Cerībai, kas ir jau otrais Dzintrai Erlihai veltītais klavierdarbs šogad un komponēts tieši šim solokoncertu ciklam. Lolita Ritmanis raksta: “Cerībai” – veltījums Dzintrai, kura man deva cerību kovida vīrusa laikā. Cerība izsapņota mūzikā, kā tilts starp mūzikas dvēselītēm, kuras meklē mājvietu.” (L.Ritmanis)

Starptautisko konkursu laureāte, pianiste Dzintra Erliha (1981) klavierspēli apguvusi kopš trīs gadu vecuma. Viņas pirmie skolotāji bijuši vecāki – profesionāli mūziķi. Tālāk Dz. Erliha klavierspēli apguvusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā (pedagoģe Ligita Muižarāja), Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā (pedagoģe Gunta Boža) un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (profesors Arnis Zandmanis), ar izcilu vērtējumu absolvējot maģistrantūru. 2013. gadā viņa ieguvusi mākslas zinātņu doktora grādu, izstrādājot disertāciju par komponisti Lūciju Garūtu (darba vadītāja asoc. prof. Baiba Jaunslaviete).

Dz. Erliha guvusi panākumus vairākos starptautiskos pianistu konkursos, Ar Martas Kundrātes-Tūteres piemiņas fonda stipendijas atbalstu māksliniece studējusi Kanādā pie izcilā latviešu/kanādiešu pianista Artura Ozoliņa. Viņa papildinājusi zināšanas arī starptautiskās pianistu meistarklasēs pie profesoriem Lazara Bermana (Lazar Berman), Barija Duglasa (Barry Douglas), Viktora Jeresko (Victor Eresko), Igora Lazko (Igor Lazko), Filipa Džuzjāno (Philippe Giusiano), Birgitas Vollenvēberes (Birgitta Wollenweber), Zjū Hjao Mei (Zhu-Xiao-Mei), Oļega Mantura (Oleg Mantur), Mūzas Rubackītes (Mūza Rubackytė), Aldonas Dvarionaites (Aldona Dvarionaitė) u. c. Koncertējusi Latvijā un pasaulē: ASV, Austrālijā, Brazīlijā, Kanādā, Islandē, Francijā, Somijā, Polijā, Ukrainā un citviet.

Kopš 2017. gada pianiste aktīvi koncertē Skandināvijā, piedaloties kopīgos projektos ar citiem atskaņotājiem un sadarbojoties ar komponistiem, kā arī regulāri pasniedzot meistarklases topošajiem pianistiem. 2018. gadā Dzintra Erliha sniedza pasaules koncerttūri, veltītu Latvijas 100-gadei, uzstājoties Reikjavīkā, Islandē (martā), Austrālijā – Sidnejā, Melburnā, Adelaidē (aprīlī / maijā), Amerikas Savienotajās valstīs – Bostonā, Klīvlendā, Ņūdžersijā, Vašingtonā un Ņujorkā (septembrī / oktobrī), sniedzot koncertus gan solo, gan kopā ar izcilo soprānu Maiju Kovaļevsku. 2019. gada rudenī Dz. Erliha solokoncertu tūrē ASV ne vien muzicējusi, bet uzstājusies arī kā lektore, tostarp kopā ar Latvijas Republikas vēstnieku ANO Andreju Pildegoviču.

Pianiste aktīvi darbojas arī muzikoloģijas nozarē. Izdoti vairāki Dz. Erlihas pētījumi, to vidū Lūcijas Garūtas klaviermūzika (Rīga: Musica Baltica, 2007), Hermanis Brauns laikabiedru liecībās un skaņuierakstos (krājums Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Kameransambļa katedrai – 50. Rīga: Ulma, 2009), Lūcija Garūta – pianiste, savu skaņdarbu interprete (zinātnisko rakstu krājums Mūzikas zinātne šodien: pastāvīgais un mainīgais. Daugavpils: Saule, 2009) u. c.

Sīkāka informācija: www.dzintraerliha.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *