Dubultu kultūras kvartāls - arhitektoniska vērtība kvalitatīvai kultūrtelpai

Dubultu kultūras kvartāls - arhitektoniska vērtība kvalitatīvai kultūrtelpai

Dubultu kultūras kvartāls ir Jūrmalas mākslas skolas, mūzikas vidusskolas un centrālās bibliotēkas ēku komplekss. Jūrmalas pašvaldība atzinīgi novērtē arhitektu darbu un profesionalitāti, kā arī norāda, ka projekts ir bijis veiksmes stāsts, jo abos iepirkumos uzvarēja viens projektētājs, garantējot projekta pēctecību. Pēc Skonto būve arhitektu biroja reorganizācijas projektu pabeidza biroja DUAL arhitekti, saglabājot arhitektu komandu. Kompleksa telpiskais risinājums ir labs paraugs tam, kā Jūrmalā attīstāmi lielāki objekti – tos vēlams sadalīt vairākos apjomos. Dubultu kultūras kvartāla ēku apjomi un to brīvais izvietojums zemesgabalā harmoniski iekļaujas apkārtējā vidē un saskan ar vēsturisko apbūves raksturu. Plašāk lasīt Baibas Vērpes sagatavotajā rakstā žūrnālā Latvijas arhitektūra (147).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *