XXI Starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss "Jūrmala 2020" / International Academic Music Competition “Jūrmala 2020”

XXI Starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss "Jūrmala 2020" / International Academic Music Competition “Jūrmala 2020”

English version below.

Tiek izsludināta papildu pieteikšanās konkursam līdz 21. septembrim! XXI Starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss “Jūrmala 2020” norisināsies no 6. līdz 11. oktobrim Dubultu koncertzālē. Pieteikumi tiks pieņemti līdz 2020. gada 21. septembrim.

Nolikums un pieteikuma forma: ŠEIT!

Seko visiem Starptautiskā akadēmiskās mūzikas konkursa “Jūrmala 2020”  jaunumiem konkursa facebook lapā

Akadēmiskās mūzikas konkurss tiek rīkots četrās vecuma grupās jauniešiem vecumā līdz 19 gadiem. Jaunos pianistus konkursā vērtēs starptautiska žūrija no Igaunijas, Francijas un Latvijas. Žūrijas priekšsēdētāja pienākumi šā gada konkursā uzticēti izcilajam pianistam, “Schola cantorum” un “Conservatorie Russe A. Scriabine” (Francija) pasniedzējam – profesoram Igoram Lazko.

Viens no konkursa centrālajiem notikumiem un īpaša pievienotā vērtība ir iespēja otrās kārtas laureātiem koncertā uzstāties kopā ar kamerorķestri, tas piešķir nozīmīgumu konkursam ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas mērogā.

Šā gada konkursa otrās kārtas un noslēguma koncerta diriģents, kā arī konkursa kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs ir diriģents Normunds Vaicis.

Starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss “Jūrmala” kopš 1995. gada ir kļuvis par neatņemamu un nozīmīgu Jūrmalas kultūras dzīves sastāvdaļu. Katrā konkursa norises gadā tajā piedalās vidēji 60 jaunie pianisti. Konkurss ir nozīmīga platforma jaunajiem pianistiem, lai pilnveidotu savas profesionālās iemaņas tālākai izaugsmei, kā arī, piedaloties konkursā, gūtu nozares ekspertu vērtējumu. Konkursa laureātu vidū ir šobrīd Latvijā un pasaulē zināmi pianisti – Agnese Egliņa, Vestards Šimkuss, Reinis Zariņš, Toms Ostrovskis, Artūrs Cingujevs, Endijs Renemanis, Georgijs Osokins u.c.

Jaunos pianistus 2020. gada konkursā vērtēs starptautiska žūrija – Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas docētājs, doktorants Mihkel Poll no Igaunijas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) profesors, Taustiņinstrumentu nodaļas un Klavieru Katedras vadītājs Juris Kalnciems, JVLMA Izpildītājmākslas nodaļas vadītājs, Asociētais profesors Toms Ostrovskis un pianists Endijs Renemanis no Latvijas. Žūrijas priekšsēdētāja pienākumi šā gada konkursā uzticēti izcilajam pianistam, “Schola cantorum” un “Conservatorie Russe A. Scriabine” (Francija) pasniedzējam – profesoram Igoram Lazko.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties, rakstot uz: agnija.saprovska@edu.jurmala.lv

Konkurss tiek rīkots ar Jūrmalas pilsētas domes, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas atbalsta fonda, Latvijas klavieru skolotāju asociācijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

……………………………..

The aditional applay until 21st of September!
The 21st International Competition now will be organised during 6 – 11 October 2020. The application period now will close on the 21st of September 2020.

Find regulations and application form HERE!

Follow the International Academic Music Competition “Jurmala 2020” on facebook for latest updates!

Since 1995, the International Academic Music Competition “Jūrmala” provides an ideal networking platform for music students and teachers of all generations. It offers to the contestants a valuable performance experience, assessed by highly qualified performing arts professionals and teachers. For the 21st time the competition invites young and talented musicians from Latvia and its neighbouring countries, and for the 9th time the competition is dedicated to the piano performance. More than 60 young musicians annually participate in the competition; the list of former prizewinners include some of the most notable Baltic pianists – Agnese Egliņa, Vestards Šimkus, Reinis Zariņš, Georgijs Osokins, Mihkel Poll, Elžbeta Liepa Dvarionaite, amongst others.

For any question regarding the competition, application process and other questions, please contact: agnija.saprovska@edu.jurmala.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *