XXII Starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss “Jūrmala 2021″/ NOSLĒGUMA KONCERTS

Starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss “Jūrmala” kopš 1995. gada ir kļuvis par neatņemamu un nozīmīgu Jūrmalas kultūras dzīves sastāvdaļu. Tā norise katru gadu tiek veltīta kādam konkrētam instrumentam vai instrumentu grupai. Konkursa norise daudzstīgu instrumentiem pirmo reizi norisinājās 2009. gadā. Tā iniciatore ir Jūrmalas Mūzikas vidusskolas kokles spēles pedagoģe Kristīne Dmitrijeva (Ojala) un sākotnēji konkurss norisinājās tikai kokles un tai radniecīgo instrumentu specialitātē. Ar laiku klāt nāca ģitāra un arfa.

Šogad dalību konkursā ir apstiprinājuši 66 dalībnieki piecās vecuma grupās. Piedalās arfas, kanneles, kankles un ģitāras spēlētāji arī no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Līdz 8.jūnijam dalībnieki iesniedz I kārtas skaņdarbus rīkotāju mājaslapā video formātā, pēc 10.jūnija žūrija izvirza otrās kārtas dalībniekus un izziņo A grupas laureātus, bet 21. jūnijā klātienē norisināsies konkursa II kārta Dubultu Digitālajā koncertzālē un plkst. 17.00 no Dubultu Digitālās koncertzāles izskanēs konkursa noslēguma koncerts, kur piedalīsies konkursa laureāti un žūrijas pārstāvji.

Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru konkursa ietvaros 19. un 20. jūnijā norasināsies meistarklases, kuras vadīs konkursa žūrijas locekļi. Žūrijā gadu gaitā bijuši augsta ranga profesionāļi no Lietuvas (kankles), Krievijas (gusļi), Itālijas (arfa, ģitāra). 2021. gadā ir aicināta kanklētāja, ilggadīga šī konkursa žūrijas locekle Jolanta Babaliauskiene, izcila koklētāja, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēks Anda Eglīte un konkursa iniciatore un kokļu spēles pasniedzēja Jūrmalas Mūzikas vidusskolā Kristīne Dmitrijeva, ģitārspēles meistara Kaspars Zemītis un Igaunijas Nacionālās operas orķestra arfiste un pedagoģe Saale Rull. Žūrijā līdzdarbosies arī Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvis Dainis Vuškāns. Žūrijas locekļi sniegs arī muzikālus priekšnesumus konkursa Noslēguma koncertā 21. jūnijā.

Konkurss tiek rīkots ar Jūrmalas pilsētas domes, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas atbalsta fonda un Latvijas Nacionālā kultūras centra atbalstu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.