4. sērija, Esteres virtuālais ceļojums mūzikas instrumentu pasaulē SKAŅRADES TELPA – sitaminstrumenti

Jūrmalas Mūzikas vidusskolas saksofona spēles pedagogs Edgars Saksons aicina virtuālajā ceļojumā “Skaņrades telpa”. Ceturtajā sērijā varēs iepazīt bungu, marimbas, vibrafona, timpānu un citu sitamo instrumentu skanējumu. Seko līdzi notikumiem Jūrmalas Mūzikas vidusskolas facebook kontā un Youtube kanālā Jurmala Live.

Marimbas spēles priekšnesumu video sniedz Jūrmalas Mūzikas vidusskolas 8. klases audzēknis Emīls Lisovs (ped. Ģirts Timma, koncmeistare Ligita Ozola) izpildot Ferenca Lista “Mīlas sapņus”.

Projekts tapis attālināto mācību laikā kā alternatīva klātienes koncertlekcijai un izvērties par aizraujošu, virtuālu ceļojumu mūzikas pasaulē.  Par mūzikas instrumentiem bērniem stāsta skolas pedagogi, profesionāli mūziķi, kas atklāj bērniem un viņu virtuālajam ceļabiedram ES-TE-REi kā skan instrumenti, kādas ir to uzbūves īpatnības un arī burvju noslēpumu, kas liek mīlēt šo instrumentu un nodoties tā spēlei. Katra stāsta noslēgumā izskan neliels Jūrmalas Mūzikas vidusskolas audzēkņa skaņdarba fragments, kas tapis attālināto mācību laikā digitālajā Dubultu koncertzālē.

Video materiāls ir izstrādāts 4 daļās jeb sērijās – taustiņinstrumenti, stīgu instrumenti, pūšamie un sitaminstrumenti. Video stāsti tiks publicēti sākot no 19. maija katru trešdienu plkst. 18.00 Jūrmalas Mūzikas vidusskolas facebook lapā un Youtube kanālā Jurmala live. Tie tiks nosūtīti arī Jūrmalas vispārizglītojošo skolu mūzikas pedagogiem un pirmsskolas izglītības iestādēm, lai ietvertu skolas mācību programmās kā mācību metodisko materiālu. Filmiņas varēs saņemt arī citas Latvijas skolas.

Video māksliniecikso ietērpu veido Jūrmalas Mākslas skolas pasniedzēja un iepriekš arī absolvente Elīna Kadakovska, ES-TE-RE’s raibos notikumus skaņu pasaulē ļauj līdzpārdzīvot režisore Dace Umbrasko, par video izveidi, pēcapstrādi un projekta tehnisko nodrošinājumu atbild Janis Kravalis, bet virtuālajā ceļojumā kopā ar bērniem dodas Jūrmalas Mūzikas vidusskolas vijoles spēles 4. klases audzēkne Estere Kasparova.

Projekts top Jūrmalas pilsētas „Līdzfinansēto iniciatīvas projektu konkursa” ietvaros, to īsteno Jūrmalas Mūzikas vidusskolas atbalsta fonds kā metodiskais materiāls pirmsskolas un sākumskolas bērniem, kas stāsta par mūzikas instrumentiem, to iedalījumu grupās, kā arī papildina stāstījumu ar nelieliem pedagogu un skolas audzēkņu muzikālajiem sniegumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.