3. sērija, Esteres virtuālais ceļojums mūzikas instrumentu pasaulē SKAŅRADES TELPA – pūšaminstrumenti

Trešā sērija ir veltīta koka un metāla pūšamajiem mūzikas instrumentiem. Estere iepazīs kā izskatās un skan oboja, klarnete, saksofons, flauta, pikolo flauta, fagots, mežrags, trompete, trombons, eifonija un tuba. Seko līdzi notikumiem Jūrmalas Mūzikas vidusskolas facebook kontā un Youtube kanālā Jurmala Live.

Pūšamo instrumentu neparastos stāstus pavēstīs Jūrmalas Mūzikas vidusskolas pedagogi – Ieva Nīmane (oboja, koka pūšamie instrumenti), Anda Brutāne (klarnete), Egija Sproģe-Orehova (flautas), Arta Romanova (saksofons), Elīna Vidriķe (fagots, viesmāksliniece), Nauris Strežs (metāla pūšamie instrumenti) un Daniels Sabanskis (mežrags).

Vaclava Smita "Romances" fragmentu izpilda Jūrmalas Mūzikas vidusskolas, 8. trombona spēles klases audzēknis Paulis Georgs Dubrovskis, ped Māris Rozenbergs, koncertm. Ligita Ozola.

Projekts tapis attālināto mācību laikā kā alternatīva klātienes koncertlekcijai un izvērties par aizraujošu, virtuālu ceļojumu mūzikas pasaulē.  Par mūzikas instrumentiem bērniem stāsta skolas pedagogi, profesionāli mūziķi, kas atklāj bērniem un viņu virtuālajam ceļabiedram ES-TE-REi kā skan instrumenti, kādas ir to uzbūves īpatnības un arī burvju noslēpumu, kas liek mīlēt šo instrumentu un nodoties tā spēlei. Katra stāsta noslēgumā izskan neliels Jūrmalas Mūzikas vidusskolas audzēkņa skaņdarba fragments, kas tapis attālināto mācību laikā digitālajā Dubultu koncertzālē.

Video materiāls ir izstrādāts 4 daļās jeb sērijās – taustiņinstrumenti, stīgu instrumenti, pūšamie un sitaminstrumenti. Video stāsti tiks publicēti sākot no 19. maija katru trešdienu plkst. 18.00 Jūrmalas Mūzikas vidusskolas facebook lapā un Youtube kanālā Jurmala live. Tie tiks nosūtīti arī Jūrmalas vispārizglītojošo skolu mūzikas pedagogiem un pirmsskolas izglītības iestādēm, lai ietvertu skolas mācību programmās kā mācību metodisko materiālu. Filmiņas varēs saņemt arī citas Latvijas skolas.

Video māksliniecikso ietērpu veido Jūrmalas Mākslas skolas pasniedzēja un iepriekš arī absolvente Elīna Kadakovska, ES-TE-RE’s raibos notikumus skaņu pasaulē ļauj līdzpārdzīvot režisore Dace Umbrasko, par video izveidi, pēcapstrādi un projekta tehnisko nodrošinājumu atbild Janis Kravalis, bet virtuālajā ceļojumā kopā ar bērniem dodas Jūrmalas Mūzikas vidusskolas vijoles spēles 4. klases audzēkne Estere Kasparova.

Projekts top Jūrmalas pilsētas „Līdzfinansēto iniciatīvas projektu konkursa” ietvaros, to īsteno Jūrmalas Mūzikas vidusskolas atbalsta fonds kā metodiskais materiāls pirmsskolas un sākumskolas bērniem, kas stāsta par mūzikas instrumentiem, to iedalījumu grupās, kā arī papildina stāstījumu ar nelieliem pedagogu un skolas audzēkņu muzikālajiem sniegumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.