Par skolu

Par skolu

Jūrmalas Mūzikas vidusskola šodien

2018. gads ir īpašs Jūrmalas Mūzikas vidusskolas pastāvēšanas vēsturē, jo skola Latvijas valsts simtgadē pārcēlās uz tai speciāli būvētām jaunām un plašām telpām, kas sniedz daudz līdz šim nebijušu iespēju skolas mācību procesa nodrošināšanai un kultūrizglītības vides veidošanai.

Jūrmalas Mūzikas vidusskola atrodas Strēlnieku prospektā 30 k-1, blakus Mākslas skolai un Dubultu bibliotēkai. Profesionālās ievirzes skolas un bibliotēka ir apvienotas Dubultu kultūras kvartālā, kas ir ģimeņu izaugsmes centrs.

Mūzikas vidusskolā ir izbūvēta akustiskā koncertzāle, kas nosaukta par Dubultu koncertzāli. Zālē ir 400 uz amfiteātra veida paaugstinājuma izvietotas skatītāju vietas un skatuve. Skaņas kvalitātes ziņā zāle ir viena no labākajam Latvijā. Tāpat Mūzikas skolā ir arī Dubultu kamerzāle ar  amfiteātri 130 apmeklētāju vietām, bibliotēka ar lasītavu, plašs vestibils, ģērbtuves māksliniekiem, administrācijas telpas, mēģinājumu studija un 45 nodarbību telpas, kuru celtniecībā izmantotas mūzikas skolas specifikai piemērotas tehnikas un materiāli.

Raksts par Dubultu kultūras kvartālu laikrakstā Latvijas arhitektūra /147/, sagatavojusi Baiba Vērpe


Šobrīd skolā mācās vairāk nekā 500 audzēkņu taustiņinstrumentu, stīgu instrumentu, pūšaminstrumentu, sitaminstrumentu un vokālās mūzikas programmās. Skolā strādā vairāk nekā 70 pedagogu un 20 darbinieku. Daudzi no pedagogiem ir savulaik absolvējuši Jūrmalas Mūzikas vidusskolu.

Gadu gaitā skolā ir izveidojušās stabilas koncertu tradīcijas, tās audzēkņi un pedagogi aktīvi piedalās Jūrmalas un Latvijas koncertdzīvē. Skolas dzīvi bagātina 1.septembra, Valsts svētku, Ziemassvētku, pedagogu, mācību gada noslēguma, skolas ģimeņu ansambļu un dažādu nodaļu koncerti visa gada garumā. Ar koncertiem skolā regulāri viesojas citu mūzikas skolu audzēkņi gan no Latvijas, gan ārvalstīm, kā arī mūzikas augstskolu studenti un absolventi, pasaulē atzīti mākslinieki.

2018. gada  VARAM konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”, Jūrmala tika apbalvota par pašvaldības būtisko ieguldījumu pilsētas attīstībā, piešķirot Jūrmalai radošākās pilsētas titulu par plaša un daudzveidīga infrastruktūras objekta – Latvijā modernākā izglītības un interešu izglītības centra izveidi.

Skolai ir sava simbolika – pedagoga – gleznotāja un pianista Jāņa Maļecka izstrādāts skolas logo un karogs, kā arī skolas himna “Baltais ceļš”, kuras mūzikas autors ir Andris Balodis un teksta autors Leons Briedis. Skolas vizuālo identitāti raksturo arī tekstilmākslinieka Egila Rozenberga dāvinājums skolai Latvijas valsts simtgadē – gobelēns “Skaņas dzimšana”, kas izvietots 3. stāva vestibilā.

Aust jaunas dienas rīts, vēl siltas miglas tīts,
Kurš gaida krastā mūs.
Skaists, laimīgs liktenis, kas mums pa priekšu ris
Kas reiz par mūsu kļūs.
Vējš pāri jūrai nāk un vilni darīt sāk,
Kurš gaida krastā mūs.
Skaists, laimīgs liktenis, kas mums pa priekšu ris
Kas reiz par mūsu kļūs.

Gan tavs, gan mans skan tīri zvans,
Kas padebešos augsti stīdz.
Viss zeļ un zied, viss mūsos dzied,
Un dziedam mēs visi jau tam līdz.

L.Briedis, skolas himnas dzejoļa “Zvans” fragments

Absolventi

Paula Šūmane
Paula Šūmane
Vijolniece
Vineta Sareika
Vineta Sareika
Vijolniece
Rihards Dubra
Rihards Dubra
Komponists
Evija Martinsone
Evija Martinsone
Dziedātāja
Egīls Šēfers
Egīls Šēfers
Klarnetists
Raimonds Ozols
Raimonds Ozols
Vijolnieks

Jūrmalas Mūzikas vidusskolā ir mācījušies grupas “Menuets” mūziķi Andris un Juris Sējāni, Adrians Kukuvass, Raimonds Bartaševics, klarnetists Egīls Šēfers, vijolnieki Raimonds Ozols, Vineta Sareika, Elīna Bukša, Paula Šūmane, Liene Neija – Kalniņa, altiste Regīna Maļecka, čellists Ruslans Viļenskis, muzikologi Karina Bērziņa, Ilga Auguste, Zane Prēdele, komponisti Rihards Dubra, Anastasija Kadiša, ērģeļbūves meistars Jānis Kalniņš, ērģelniece Edīte Deksne, pianisti Jānis Maļeckis, Endijs Renemanis, Imants Blūzmanis, Antons Rosputjko, koklētāja Kristīne Ojala, dziedātāja Evija Martinsone, folkloriste Māra Mellēna, klavesīniste Darja Zemele un daudzi citi ievērojami mūziķi.

Vairāki absolventi savas profesionālās gaitas veiksmīgi uzsākuši un turpinājuši citās darbības jomās, piem., Jānis Vētra medicīnā, Linda Mūrniece, Didzis un Gatis Gavari uzņēmējdarbībā, Aiva Rozenberga politikā, Elita Veidemane publicistikā, Raimonda Vazdika, Diāna Bērza, Ivars Krasts, Ieva Pļavniece aktiermākslā, Ingus Dauksts teoloģijā, Elīna Līce rakstniecībā, Andris Kronbergs, Jānis Norde arhitektūrā. Kopumā skolu absolvējuši vairāk kā 1500 audzēkņu un ikviens skolai ir bijis tuvs un vērtīgs.

Vēsture

Jūrmalas Mūzikas vidusskola ir dibināta 1960.gada septembrī un 1963. gadā tā savu pirmo mājvietu ieguva Smilšu ielā 7, Majoros – kādreizējā vasarnīcā, kas celta 20.gs. sākumā. Tā atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļu teritorijā, un tās interjerā atrodami vairāki vietējās nozīmes mākslas pieminekļi (krāsnis, kamīns, durvju apdares, vitrāžas u.c.).  

Pirmajā mācību gadā skolā strādāja tikai 4 pedagogi un mācījās 28 audzēkņi. Ilgu laiku – no 1960. līdz 2003.gadam – to vadīja direktors Andrejs Upmacis, bet skolas ilggadējā direktora vietniece mācību darbā bija Irēne Štrause. 1990.gadā mūzikas skola pārtapa par mūzikas vidusskolu, uz kuru joprojām brauc mācīties audzēkņi no tuvākas un tālākas apkārtnes, t.sk. no Rīgas. 


Jau savas darbības sākumā skola ieņēma nozīmīgu vietu pilsētas kultūras dzīvē,  bet 20.gs. 70. gados tās audzēkņi sāka demonstrēt nemainīgi augstu profesionālās sagatavotības līmeni Latvijā. Līdz šim neskaitāmi audzēkņi veiksmīgi piedalījušies un sevi apliecinājuši koncertos, konkursos un festivālos. 1995. gadā skola saņēma Kultūras ministrijas akreditāciju. Tās darbības kvalitāti vienmēr apliecinājuši arī augstie valsts un pašvaldības apbalvojumi, ko saņēmuši vairāki skolas pedagogi.