Noslēgusies pieteikšanās pirmajam ērģeļmūzikas konkursam Latvijā

Noslēgusies pieteikšanās pirmajam ērģeļmūzikas konkursam Latvijā

No 7. līdz 12. jūnijam Jūrmalā norisināsies XXIII Starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss “Jūrmala 2022” ērģeļspēlē. Dalību konkursā ir pieteikuši jaunie ērģelnieki no Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Čehijas un Latvijas – kopumā 26 dalībnieki četrās vecuma grupās vecumā no 12 līdz 25 gadiem. Konkurss norisināsies Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Dubultu koncertzālē un Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Dalībniekus vērtēs Latvijā un tuvākajās kaimiņvalstīs labi zināmi savas jomas profesionāļi – žūrijas priekšsēdētājs ir Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijas asociētais profesors Balys Vaitkus, žūrijas sastāvā – ilggadējā JVLMA asoc. prof. Larisa Bulava, Rīgas Doma mūzikas direktors un Katedrāles ērģelnieks, kā arī LMB 2021 kategorijā “Izcils sniegums gada garumā” ieguvējs Aigars Reinis un  konkursa “Jūrmala 2022” ērģeļspēlē mākslinieciskā vadītāja, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas ērģeļu klases dibinātāja un ilggadējā pedagoģe, ērģelniece Edīte Alpe.

Latviju konkursā pārstāv jaunie ērģelnieki no Jēkabpils, Valmieras, Saldus, Jaunpiebalgas, Rēzeknes, Ventspils, Cēsīm, Rīgas un Jūrmalas.

Pirmo reizi Latvijas vēsturē notiks konkurss ērģeļspēlē. Tas norisināsies pieredzes un tradīcijām bagātā konkursa “Jūrmala” ietvaros, kurš kopš 1995. gada tiek organizēts jau divdesmit trešo reizi. Šis ir nozīmīgs notikums Latvijas un tuvākā reģiona ērģeļu kultūras un  izglītības jomā, tā mērķis ir apzināt talantīgos jaunos izpildītājus un veicināt viņu profesionālo attīstību, kā arī radīt jaunu izaugsmes platformu topošajiem ērģelniekiem.

Ērģeles ir viens no senākajiem Rietumeiropas taustiņinstrumentiem ar nozīmīgu vēsturi un repertuāru daudzu gadsimtu garumā, kas izplatīts un pazīstams visā pasaulē. Tomēr šī instrumenta unikalitāte ir tā dažādībā – tas ir apveltīts ar daudzveidīgām skaniskām īpašībām, kas uzliek ērģelniekam īpaši augstas prasības orientēties šī instrumenta dažādajos stilos un spēles īpatnībās. Ērģeļspēli apgūst visās vadošajās Eiropas Mūzikas augstskolās, kā arī Krievijā, Amerikā, Kanādā un citviet.  Pastāv atšķirīgas ērģeļspēles skolas un tradīcijas, tomēr ērģeļspēles konkursi visā pasaulē ir nozīmīgi šī instrumenta spēles profesionālās izaugsmes un pieredzes veicinātāji. Arī konkursa “Jūrmala” ietvaros plānojam sniegt atbalstu topošajiem mūziķiem un kļūt par nozīmīgu pieredzes gūšanas un apmaiņas vietu kā dalībniekiem, tā arī šīs jomas profesionāļiem un pedagogiem.

Konkursa norises programma:

7.jūnijs Dubultu koncertzālē
16.00 – Atklāšanas ceremonija
16.30 – Konkurss A grupai un apbalvošana

8. jūnijs Dubultu ev.lut. baznīcā
13.00 – Konkurss C grupai

9.jūnijs Dubultu koncertzālē
14.00 – Konkurss B grupai un apbalvošana

10.jūnijs Dubultu ev.lut. baznīcā
17.00 – Konkurss D grupai, I kārta

12.jūnijs Dubultu koncertzālē
12.00 – Konkurss D grupai, II kārta
17.00 – Laureātu koncerts un apbalvošana C un D grupai

Visas konkursa kārtas ir apmeklējamas klātienē. 12.jūnija noslēguma koncerts tiks pārraidīts tiešraidē konkursa Facebook kontā /jurmalacompetition un Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Youtube kontā.

Konkursu rīko Jūrmalas Mūzikas vidusskola un Jūrmalas Mūzikas vidusskolas atbalsta fonds ar Jūrmalas valstspilsētas administrācijas atbalstu. Konkursa norisi atbalsta Valsts Kutūrkapitāla fonds.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.