Pianistes Diānas Zandbergas portretu galerija / ATCELTS

Pianistes Diānas Zandbergas portretu galerija / ATCELTS

1. maijā plkst. 18.00 Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Dubultu koncertzālē izskanēs pianistes Diānas Zandbergas solo koncerts Portreti klavierēm, kas apvieno klavierskaņdarbus ar dažādu personību psiholoģiskiem portretējumiem.

Diānas Zandbergas koncertprogrammas Portreti klavierēm pirmajā daļā skanēs latviešu mūzika – 1920. gadā sarakstītās Jāzepa Vītola Variācijas-portrejas, kurās komponists portretējis vienpadsmit Latvijas Konservatorijas pirmā mācību gada Klavieru nodaļas pedagogus, kas ir īpaši aktuāli šogad, kad Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija svin simtgadi. Programmā iekļauta arī Imanta Zemzara mūzika – dažādos daiļrades periodos tapuši komponista darbi – Otrā klaviersonāte (2004) un divi pirmatskaņojumi (No pavasara un Vēl viena ceļiniekfantāzija, 2019).

Koncertu noslēgs monumentālais Modesta Musorgska (1839-1881) cikls Izstādes gleznas, kas veltīts komponista drauga, krievu mākslinieka un arhitekta Viktora Hartmaņa (1834-1873) piemiņai. Svītas desmit skaņdarbu radīšanai komponists par pamatu izmantojis vienpadsmit Hartmaņa zīmējumus un akvareļus.

 “Pianiste, kurai pirkstos uguns” – tā rakstīja Spānijas laikraksts La Vanguardia par Diānas Zandbergas ekspresiju un talantu. Diāna Zandberga (Baibusa) klavierspēli apguvusi Eiropas Mūzikas akadēmijā Milānā pie leģendārā pianista Lazara Bermana un papildinājusies Granadosa-Maršala akadēmijā Barselonā pie izcilās spāņu pianistes Alisijas de Laročas. Pēc maģistra grāda iegūšanas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) profesora Jura Kalnciema klasē Diāna turpināja studijas doktorantūrā pie profesores Jeļenas Ļebedevas un profesora Sergeja Osokina, 2014. gadā iegūstot mākslas zinātņu doktora grādu. No 2015. gada Dr. art Diāna Zandberga docē JVLMA.

Kopš 1996. gada viņa aktīvi koncertējusi Eiropā, Krievijā, Kubā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan, atskaņojot soloprogrammas, gan kā soliste ar Šumenas simfonisko orķestri Bulgārijā, Katalonijas simfonisko orķestri (diriģents Uve Munds) Palau de la Musica Catalana Barselonā, Krievijas Valsts simfonisko orķestri Klasika (diriģents Aleksandrs Kantorovs) Sanktpēterburgā, Bakau filharmonijas simfonisko orķestri un diriģentu Frančesko Atardi (Francesco Attardi) Rumānijā un Milānā (Itālija) Teatro dal Verme prestižā koncertcikla Serate Musicali ietvaros.

Pianiste pirmatskaņojusi vairākus desmitus dažādu komponistu klavierdarbu un viņas spēle ieskaņota CD albumos: Transkripcijas (2003), Sapņi par Spāniju (2011), Veltījums Lista divsimtgadei (2012), Ungāru un latviešu klavierainavas (2013), Daces Aperānes klaviermūzika Skaņas un atskaņas (SKANI, 2015).

Koncerts Dubultu koncertzālē tiek rīkots Jūrmalas Mūzikas vidusskolas karjeras izglītības programmas ietvaros. Programma paredzēta mūzikas skolas audzēkņu profesionālās izaugsmes veicināšanai, kā arī ir atvērta visiem interesentiem, kas vēlas baudīt augstvērtīgu muzikālo piedāvājumu. Koncertu var apmeklēt bez maksas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *