Aizritējis Latvijas mūzikas vidusskolu labāko pianistu festivāls

Aizritējis Latvijas mūzikas vidusskolu labāko pianistu festivāls

Sestdien, 8.decembrī, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas koncertzālē  notika Latvijas mūzikas vidusskolu klavieru nodaļu festivāls. Festivāla galvenais  skaņdarbu autors – J.S Bahs, kuram šī gada pavasarī atzīmējām 333 gadadienu.

Festivālā piedalījās vairāk  nekā 30 audzēkņi no 11 Latvijas Mūzikas vidusskolām:  Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, Jūrmalas mūzikas vidusskolas, PIKC NMV E. Dārziņa mūzikas skolas, PIKC  Ventspils Mūzikas vidusskolas, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas, Pāvula Jurjāna mūzikas skolas un Jelgavas Mūzikas vidusskolas.

Festivāla dalībniekus vērtēja mūzikas vidusskolu pedagogi, skolu klavierspēles nodaļu vadītāji,  kā arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras vadītājs, profesors, Eiropas Klavieru skolotāju asociācijas Latvijā prezidents Juris Kalnciems.

Šī tradīcija – ik gadu katrā no mūzikas skolām organizēt festivālu – tika iedibināta vairākus desmitus gadus atpakaļ. 2018.gadā mājas saimnieka lomu uzņēmās Jūrmalas Mūzikas vidusskola, kas saņēma festivāla dalībnieku augsto novērtējumu par  lieliskajām  koncertzālēm, skolas aprīkojumu un  klavieru instrumentiem.  

Dubultu koncertzāle ar lielisko akustiku ir viena no labākajām vietām Latvijā, kur jaunajiem mūziķiem demonstrēt savas spējas klasiskās mūzikas izpildījumā.  Festivāla klausītāji novērtēja audzēkņu augsto  sniegumu koncertzālē, kas ir izceļ labākās mūziķu kvalitātes.

Gunta Liepiņa

https://jurmala.lv/lv/sabiedriba/jaunumi_aktuali/kultura/63332-aizritejis-latvijas-muzikas-vidusskolu-labako-pianistu-festivals

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.