„Jūrmala-2018” lielā balva aizceļo uz Lietuvu

„Jūrmala-2018” lielā balva aizceļo uz Lietuvu

https://www.jurmala.lv/lv/sabiedriba/jaunumi_aktuali/izglitiba/58930-jurmala-2018-liela-balva-aizcelo-uz-lietuvu

Jūrmalas Mūzikas vidusskolā no 29. aprīļa līdz 2. maijam notika 19. starptautiskais daudzstīgu mūzikas instrumentu konkurss, kurā piedalījās 42 solisti no kaimiņvalstīm – Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, kas demonstrēja savas spējas ne tikai tradicionālo daudzstīgu instrumentu (ģitāru, arfu), bet arī savu nacionālo – latviešu kokles, lietuviešu kankles, igauņu kanneles, somu kanteles u.c. spēlē.

Attēlā konkursa laureāti, konkursa žūrija un organizatori.

Pirmās grupas laureāti ir Valda Bagāta (kokle; Babītes mūzikas skola), Anna Lāce (kokle; Engures Mūzikas skola), Sofija Lanskaja (arfa;  E.Dārziņa mūzikas vidusskola), Matvejs Trišķins (ģitāra; Jūrmalas Mūzikas vidusskola).

1.grupā 1. vietu ieguva  Roberts Binders (kokle; Jūrmalas Mūzikas vidusskola), 2.grupā 1. vietu ieguva Irma Asinavičiene (kankle; Viļņas Balys Dvarionas mūzikas skola), 3.grupā 1. vietu ieguva Kristina Alenjūnaite (kankle; Lietuvas mūzikas un teātra akadēmija), Saule Zadesenec (kankle; Viļņas Karolinišķu mūzikas skola), Miks Akots (ģitāra; Liepājas mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola).

Grand Pri un naudas balvu 300 eiro saņēma Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas audzēkne Lina Žilinskaite (kankle).

Konkursa noslēgumā kopā ar daudzstīgu konkursantiem muzicēja Rīgas kamerorķestris diriģenta Andra Gaiļa vadībā. Programmā – Kristīnes Ojalas “Calendula”, Riharda Dubras “Fantāzijas variācijas”, lietuviešu komponista Vaclava Paketūras koncerts kanklei u.c. skaņdarbi.

Pateicamies Jūrmalas pilsētas domei un Latvijas Kultūrkapitāla fondam par finansiālu un morālu atbalstu.