Noslēdzies XIX Starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss “Jūrmala 2018.

Noslēdzies XIX Starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss “Jūrmala 2018. Daudzstīgu mūzikas instrumenti un III daudzstīgu kameransambļu konkurss “Engure – Jūrmala”.

Konkursi notika no 29. aprīļa līdz 3. maijam, konkurss “Jūrmala 2018” pulcēja 45 dalībniekus no Latvijas un Lietuvas, savukārt konkursā “Engure – Jūrmala” piedalījās 11 kameransambļi no abām valstīm. Dalībnieki pārstāvēja tradicionālos daudzstīgu instrumentus (ģitāru un arfu), kā arī savus nacionālos koncertinstrumentus – latviešu kokli un lietuviešu kankli.

 

Viens no konkursa centrālajiem notikumiem bija iespēja daudzstīgu instrumentu spēlētājiem konkursa otrajā kārtā Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Lielajā zālē muzicēt kopā ar kamerorķestri “Rīga” diriģenta Andra Gaiļa vadībā, atskaņojot Kristīnes Ojalas “Calendula”, Riharda Dubras “Fantāzijas variācijas”, lietuviešu komponista Vaclava Paketūras “Koncertu kanklei” u.c.

 

Konkursu dalībniekus vērtēja žūrija: žūrijas priekšsēdētājs Igors Lazko (godalgots pianists, daudzu akadēmisko un tautas mūzikas konkursu žūrijas loceklis, profesors “Ecole Nationale de Musique de Fresnes”, “Schola cantorum” un “Conservatoire Russe A. Skriabine”), Jolanta Babaļauskiene (populāra kankles spēlētāja Lietuvā, kā arī ir skolotāja Viļņas Mūzikas skolā un lektore Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā), Anda Eglīte (koncertējoša koklētāja, P. Jurjāna mūzikas skolas skolotāja un J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektore), Vladimirs Kudrins (aktīvi koncertējošs klasiskā stila ģitārists, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas pedagogs), Kristīne Ojala (akadēmisko daudzstīgu mūzikas instrumentu konkursu “Jūrmala” iniciatore, godalgota JMVS pedagoģe un kokļu mūzikas autore).

XIX Starptautiskā akadēmiskās mūzikas konkursa “Jūrmala 2018” laureāti:

Galveno balvu – “grand prix” ieguva Lina Žilinskaite no Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas (ped. Joana Daunyte), pirmās vietas sava vecuma grupās ieguva Sofiia Lanskaia no PIKC NMV Emīla Dārziņa MS (ped. Inita Neilande), Matvejs Triškins no Jūrmalas Mūzikas vidusskolas (ped. Vladimirs Kudrins), Emīlija Kārkliņa no Babītes Mūzikas skolas (ped. Valda Bagāta), Roberts Binders no Jūrmalas Mūzikas vidusskolas (ped. Kristīne Ojala), Karolina Karneckaite no Viļņas Balys Dvarionas Mūzikas skolas (ped. Irma Asinavičiene), Miks Akots no PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (ped. Māris Kupčs), Saule Zadesenec no Viļņas Karolinišķu Mūzikas skolas (ped. Jolanta Babalauskiene) Kristina Alejūnaite no Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas (ped. Lina Naikeliene).

Otrās vietas ieguvēji savās vecuma grupās: Kristīne Daugule no Juglas Mūzikas skolas (ped. Inta Saulīte), Elza Kārkliņa no Babītes Mūzikas skolas (ped. Valda Bagāta), Elizabete Pliene no Babītes Mūzikas skolas (ped. Valda Bagāta), Paula Bosa no Jūrmalas Mūzikas vidusskolas (ped. Kristīne Ojala), Kristīne Tukre no J. Mediņa Rīgas MVS (ped. Dita Neilande), Ūla Paliokaite no Viļņas Balys Dvarionas Mūzikas skola (ped. Aiste Bružaite).

Trešās vietas ieguvēji sava vecuma grupā: Jānis Ričards Smildziņš no Jūrmalas Mūzikas vidusskolas (ped. Vladimirs Kudrins) Emīlija Elizabete Jonas no Jūrmalas Mūzikas vidusskolas (ped. Līga Griķe), Gabriēla Erkmane no PIKC NMV Emīla Dārziņa MS (ped. Inita Neilande), Rūta Zālīte no Jūrmalas Mūzikas vidusskolas (ped. Kristīne Ojala). Atzinības rakstu saņēma Līva Renāte Brante no Jūrmalas Mūzikas vidusskolas (ped. Lauma Bebriša).

III kameransambļu konkursa “Engure – Jūrmala” laureāti:

Pirmās vietas savās grupās ieguva: Jūrmalas MVS trio, Mariss Matiass Ojala, Roberts Binders, Viesturs Simpsons, (ped. Ģirts Timma, vad. Kristīne Ojala), J. Mediņa Rīgas 1.MS trio, Elza Fedorovska, Ketija Jurčenko, Daila Rutka, (vad. Teiksma Jansone), Trio “Sirens”, Ūla Paliokaite no Viļņas Balys Dvarionas MS, Saule Zadesenec no Viļņas Karoliniškiu MS, Aušrine Ulinskaite no Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas, (vad. Aiste Bružaite, Jolanta Babaļauskiene), J. Mediņa Rīgas MVS kvartets, Justīne Nora Žilde, Laura Vilerte, Kristīne Tukre, Krista Lankrete, (vad. Dita Neilande).

Otrās vietas savās grupās ieguva: A. Dombrovska MS duets, Laura Ziļeva, Elīza Zaula, (vad. Gita Andersone), Engures MMS trio, Anna Lāce, Kate Freināte, Elīna Sēle, (vad. Gita Andersone, ped. Dace Pētersone), A. Kalniņa Cēsu MVS duets, Paula Kārkliņa, Samanta Ceruka, (vad. Ieva Lapšāne), Tukuma MS, Nora Nameda Vasermane, Ilze Elizabete Muceniece, Dace Bleikša, (vad. Dace Bleikša).

Trešās vietas ieguvēji savās vecuma grupās: J. Mediņa Rīgas 1.MS kvintets, Elza Fedorovska, Ketija Jurčenko, Daila Rutka, Dāvids Alvateris, Dmitrijs Balutins, (vad. Teiksma Jansone), Engures MS duets, Lote Freināte, Karīna Elzenberga, (vad. Gita Andersone).

 

  1. gads ir Baltijas simtgades jubilejas gads, tādēļ nacionālo instrumentu spēle šajā kontekstā iegūst papildus nozīmi un pievienoto vērtību. Uzsverot katras tautas mūzikas nacionālo identitāti, konkurss šīm nacionālajām tradīcijām vienlaikus piešķīra starptautiska līmeņa nozīmi, kā arī sniedza iespēju konkursa dalībniekiem celt profesionālo līmeni un prestižu starptautiskā vidē.

Konkursu atbalstīja Jūrmalas pilsētas dome un Valsts Kultūrkapitālfonds.

 

 

 

Līga Dobele,

Edīte Deksne

JMVS