Mūzikas teorētisko priekšmetu festivāls Latvijas mūzikas vidusskolām

2016.gada 2. novembrī Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Lielajā zālē notika II mūzikas teorētisko priekšmetu festivāls Latvijas mūzikas vidusskolām. Šogad tas notika komponista Pētera Vaska jubilejas zīmē.

Foto ieskats festivālā atrodams sadaļā Galerijas – Foto. Vairāk  lejuplādei: https://failiem.lv/u/vwg77mhh

Festivāla nolikumu skatīt un lejuplādēt šeit

Festivāla ierosinātāja un rīkotāja ir Jūrmalas Mūzikas vidusskolas mūzikas literatūras skolotāja Jūlija Strode.

2014. gadā Jūrmalas Mūzikas vidusskolā norisinājās pirmais Mūzikas teorētisko priekšmetu festivāls, kura mērķis ir sadraudzība starp valsts un pašvaldību dibinātām mūzikas vidusskolām, kā arī latviešu mūzikas popularizēšana.

2014. gada jubilāru vidū bija komponiste Maija Einfelde, tādēļ festivāla jauniešu jaunrades koncertu papildināja Maijas Einfeldes jaunākās mūzikas atskaņojums čellista Ērika Kiršfelda un pianistes Hertas Hansenas sniegumā. Ar savu klātbūtni festivāla dalībniekus pagodināja arī pati komponiste. Cita festivāla kategorija – viktorīna – tika veltīta Jāņa Cimzes 200 gadu jubilejas atcerei un tautasdziesmas apdares vēsturei. Folkloras motīvi raksturoja arī skolu muzikāli teatrālos uzvedumus.