1. sērija, Esteres virtuālais ceļojums mūzikas instrumentu pasaulē SKAŅRADES TELPA – taustiņinstrumenti

Pirmā virtuālā ceļojuma sērija mūzikas instrumentu pasaulē SKAŅRADES TELPA ir veltīta taustiņinstrumentiem – klavierēm, akordeonam un ērģelēm. Taustiņinstrumentu stāstu mums pavēstīs Jūrmalas Mūzikas vidusskolas pedagogi - Sintija Barkēviča-Tančevska (klavieres), Zinaīda Semjonova (akordeons) un Edīte Deksne (ērģeles). Fredirika Šopēna skaņdarba fragmentu izpilda 4. klavierspēles klases audzēkne Sandija Leja, ped. Ieva Prince.

Projekts tapis attālināto mācību laikā kā alternatīva klātienes koncertlekcijai un izvērties par aizraujošu, virtuālu ceļojumu mūzikas pasaulē. Par dažādajiem mūzikas instrumentiem bērniem stāsta skolas pedagogi, profesionāli mūziķi, kas atklāj bērniem un viņu virtuālajam ceļabiedram ES-TE-REi par dažādo mūzikas instrumentu skanējumi, uzbūves īpatnībām un burvju noslēpumu, kas liek mīlēt šo instrumentu un nodoties tā spēlei. Katra stāsta noslēgumā izskan neliels Jūrmalas Mūzikas vidusskolas audzēkņa skaņdarba fragments, kas tapis attālināto mācību laikā digitālajā Dubultu koncertzālē.

Video materiāls ir izstrādāts 4 daļās jeb sērijās – taustiņinstrumenti, stīgu instrumenti, pūšamie un sitaminstrumenti. Video stāsti tiks publicēti sākot no 19. maija katru trešdienu plkst. 18.00 Jūrmalas Mūzikas vidusskolas facebook lapā un Youtube kanālā Jurmala live. Tie tiks nosūtīti arī Jūrmalas vispārizglītojošo skolu mūzikas pedagogiem un pirmsskolas izglītības iestādēm, lai ietvertu skolas mācību programmās kā mācību metodisko materiālu. Filmiņas varēs saņemt arī citas Latvijas skolas.

Video māksliniecikso ietērpu veido Jūrmalas Mākslas skolas pasniedzēja un iepriekš arī absolvente Elīna Kadakovska, ES-TE-RE’s raibos notikumus skaņu pasaulē ļauj līdzpārdzīvot režisore Dace Umbraško, par video izveidi atbild Jānis Kravalis, bet virtuālajā ceļojumā kopā ar bērniem dodās Jūrmalas Mūzikas vidusskolas vijoles spēles 4. klases audzēkne Estere Kasparova.

Projekts tapis Jūrmalas pilsētas „Līdzfinansēto iniciatīvas projektu konkursa” ietvaros, to īsteno Jūrmalas Mūzikas vidusskolas atbalsta fonds.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.