Edgars Saksons

Sitaminstrumentu spēle
  • Sertifikāts par sitaminstrumentu spēles pedagogu kvalifikāciju (JVLMA)
  • Profesionālais maģistra grāds Mūzikā JVLMA (1995), sitamo instrumentu specialitātē pie ped. V.Račevska
  • Mūzikas bakalaura grāds JVLMA (1993), sitamo instrumentu specialitātē

Profesionālās iemaņas papildinājis meistarklasēs pie H.Fābera Utrehtas mākslas augstskolā (Holandē). Pedagogs Liepājas Mūzikas vidusskolā, docents Latvijas Mūzikas akadēmijā. Latvijas Nacionālās operas orķestra mūziķis.

Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī spēlē kopš 1996. gada, sitaminstrumentu grupas koncertmeistars kopš 1998. gada. Edgars Saksons koncertējis orķestru Rīgas kamermūziķi, Kremerata Baltica sastāvos, kā arī kopā ar klavieru duetu Antru un Normundu Vīksnēm, uzstājies solo koncertos Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē un Latvijas radio studijā – tiešraidē (2000), Koncertdirekcijas ciklā Portretu galerija (2003), Luksemburgā ES jauno dalībvalstu gadu jubilejas koncertā (2005). Bijis solists S.Gubaiduļinas Koncerta sitaminstrumentiem un orķestrim atskaņošanā ar LNSO (1998), N.Rosauro Koncerta marimbai un orķestrim atskaņošanā ar LNSO Spānijā un Gibraltārā (2000), Dž.Makmilana koncerta Veni, veni Emanuel atskaņošanā Eiroradio rīkotajā koncertā-tiešraidē (2001). Edgars Saksons ir Kultūras Ministrijas stipendiāts (1994 / 95) un Latvijas Lielās Mūzikas balvas laureāts (2001).