Stīgu instrumentu nodaļas koncertā 16. oktobrī plkst. 18.00 Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Dubultu koncertzālē piedalīsies vijoles, alta, čella, kokles, ģitāras un arfas spēles audzēkņi, absolventi, pedagogi – solisti un ansambļi.
Ļoti gaidīsim mūsu bijušos absolventus, audzēkņu un absolventu vecākus, bijušos pedagogus, un visus draugus un atbalstītājus!
Atskats stīgu instrumentu nodaļas vēsturē skolas 65 gadu jubilejas kontekstā:
Stīgu instrumentus Jūrmalas Mūzikas skolā ir bijusi iespēja mācīties kopš tās dibināšanas, 1960. gada – pirmais vijoļspēles skolotājs ir bijis Arnolds Ozols.
Nākošajos gados vijoļspeli pasnieguši arī Valērija Ļisina un Jurijs Ļipčinskis.
No 1971. gada (ar pārtraukumu, līdz 2009. gadam) skolā strādājis leģendārais vijoļspēles pedagogs Ojārs Kalniņš, kurš sava pedagoģiskā mūža laikā ir pasaulei devis izcilu mūziķu paaudzi – Raimonds Ozols, Vineta Sareika, Elīna Bukša, Paula Šūmane un daudzi citi šodien profesionāli vijolnieki ir viņa mūzikas iedvesmas un mīlestības izauklēti. Arī nodaļas pedagoģe Jeļena Kosourova un nodaļas vadītāja Dzidra Pelēķe ir viņa skolnieces, kas turpina iedvesmot nākošās paaudzes audzēkņus. Arī Dzidras Pelēķes absolventu skaitā ir daudzi šodien jau profesionāli vijolnieki, tostarp arī viņas tagadējās kolēģes skolā – abas LNSO vijolnieces, vijoļspēles pedagoģes Liene Neija – Kalniņa un Jevgenija Otroško.
Šodien vijoļspēli audzēkņi apgūst arī pie pedagogiem Induļa Cintiņa, altu un vijoļspēli pie Ingara Ģirņa.
Vijoļspēles audzēkņu izglītošanā JMVS būtisku ieguldījumu devušas arī tādas bijušās pedagoģes kā Haviva Dimenšteine, Gaļina Akuļiča, Ludmila Girska un Dace Siliņa, Ingrīda Madisone u.c.
Gandrīz vai likumsakarīgi, ka arī čella un kokles spēles pedagogi mūsu skolā ir ar trīs paaudžu pēctecību!
Vairāk kā 40 gadus čella spēli skolā pasniedz skolotāja Vija Ozola (Kaufiņa), savukārt vairākus gadu desmitus čella skolotāja ir arī viņas kādreizējā absolvente Larisa Rabecka, bet šogad par skolas čella spēles pedagogu skolā kļuvis jau Larisas dēls Maksimiliāns Ivanovs. Čella spēli Jūrmalas Mūzikas vidusskolas audzēkņiem pasniegusi arī slavenā prof. Eleonora Testeļeca.
Šodien čella spēli skolā pasniedz arī Ivars Bezprozvanovs un Jānis Rinkulis.
7o-tajos gados kokles klasi izveidojusi un ar lieliem panākumiem koklētāju ansambļus daudzus gadus vadījusi pedagoģe Vēsma Kūriņa. Viņas lielo darbu turpina bijusī skolniece Kristīne Dmitrijeva (Ojala), kuras devums latviešu kokļu mūzikas jomā ir ievērojams – viņa ir vairāku dziesmu svētku koklētāju koncertu mākslnieciskā vadītāja, kā arī skaņdarbu koklēm autore. Kristīnes kokles klases absolvente Sofija Fransīna Brežģe šobrīd ir kļuvusi par vienu no jaunākajām mūsu skolas pedagoģēm.
Kokles spēli šodien pasniedz arī Kristīne Iņģe un Iveta Kaktiņa.
Stīgu nodaļā veiksmīgi darbojas ģitārspēles klase, ko aizsācis Modris Baumanis un kurā patreiz strādā tādi pedagogi kā Vladimirs Kudrins, Šamils Almakajevs, Aleksandrs Markovs un Ivans Girsovs.
Stīgu nodaļa lepojas ar retā instrumenta – arfas spēles programmu, arfas spēles pasniedzēja ir LNO orķestra arfiste Jekaterina Suvorova.
Uz tikšanos skolas jubilejas koncertā!
