Atklātas jaunas Jūrmalas Mūzikas vidusskolas un centrālās bibliotēkas ēkas

Atklātas jaunas Jūrmalas Mūzikas vidusskolas un centrālās bibliotēkas ēkas

Publicēts jurmala.lv, 07.09.2018.
https://jurmala.lv/lv/sabiedriba/jaunumi_aktuali/kultura/61303-atklatas-jaunas-jurmalas-muzikas-vidusskolas-un-centralas-bibliotekas-ekas

Jaunā Jūrmalas Mūzikas vidusskolas ēka Strēlnieku prospektā 30, Jaundubultos.

Piektdien, 7.septembrī, Strēlnieku prospektā 30 notika atklāšanas svētki divām jaunām kultūras infrastruktūras celtnēm – Jūrmalas Mūzikas vidusskolai un Jūrmalas Centrālajai bibliotēkai. Apvienojumā ar līdzās esošo 2015.gadā uzcelto Jūrmalas Mākslas skolu visas trīs ēkas un to iekšpagalms veido Dubultu Kultūras kvartālu.

Kūrortpilsēta ieguvusi jaunu, daudz plašāku mūzikas vidusskolas ēku, koncertzāli ar 400 skatītāju vietām, kā arī jaunu, modernu centrālo bibliotēkas ēku. Mūzikas vidusskolas telpās mācību gadu jau uzsākuši 520 skolas audzēkņi, kas ir par 60 vairāk nekā pagājušajā gadā. Skolā strādā 70 pedagogi.

“Dubultu Kultūras kvartāla izveide ir ļoti nozīmīgs ieguldījums izglītības un kultūras attīstībā Jūrmalā. Līdzās trīs gadus jaunai mākslas skolai jūrmalniekiem tagad ir mūsdienīga mūzikas skola ar modernām koncertzālēm un plaša bibliotēka. Tas ir viens no pēdējo gadu lielākajiem investīciju objektiem mūsu pilsētā, veidots un celts pilnībā par pašvaldības budžeta līdzekļiem,” uzsver Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis. “Domāju, ka Dubultu Kultūras kvartāls kļūs par vietu, kur Jūrmalas bērniem un jauniešiem patiks atrasties – ne tikai mācīties, apgūt jaunas iemaņas, bet arī pulcēties kopā radošos pasākumos, lai radītu jaunas idejas, attīstītu savus talantus.”

Plašākas muzikālās izglītības iespējas un jauna koncertzāle

Trīsarpus stāvu augstajā Mūzikas vidusskolas ēkā izvietotas 45 mācību klases. Iepriekšējā skolas ēkā bija 26 mācību klases. Katras klases arhitektoniskais risinājums ir aprēķināts, lai klases konfigurācija un tās apdares risinājumi nodrošinātu labu akustiku, neradot koncentrētus skaņas punktus, bet skaņa tiktu izkliedēta.

Mūzikas vidusskolas ēkā izbūvēta arī akustiskā koncertzāle, kam dots nosaukums “Dubultu koncertzāle”, tajā ir 400 skatītāju vietas un skatuve 180 m² platībā. Koncertzāles apjoms ēkas vidusdaļā ir vairāk nekā 15 metru augstumā, un katra skatītāju rinda izvietota uz amfiteātra veida paaugstinājuma. Pirmajā stāvā ir kamerzāle ar amfiteātri 130 apmeklētāju vietām, plašs vestibils, mācību klases, bibliotēka ar lasītavu, ģērbtuves māksliniekiem, administrācijas telpas, kā arī mēģinājumu studija. Otrajā, trešajā un jumta stāvā izvietotas mācību klases un jumta terase. 

Mūsdienīga grāmatu krātuve un tikšanās vieta

Bibliotēkas divstāvu namā mājvieta ir Jūrmalas Centrālajai bibliotēkai un Dubultu bērnu bibliotēkai. Ēkā ir plašas lasītāju reģistrācijas telpas, grāmatu krātuve, periodikas lasītavas, datorlasītavas, klusās lasītavas individuālam darbam un bērnu apkalpošanas zona ar datorlasītavu un pasaku istabu vismazākajiem apmeklētājiem. Bibliotēkā ir arī daudzfunkcionāla zāle, kur rīkot tikšanos ar rakstniekiem, lasītāju interešu klubus, grāmatu prezentācijas, bibliotekāru apmācības.

Ir padomāts arī par bibliotēkas apmeklētāju ērtībām – pie centrālās ieejas būs uzstādīta grāmatu nodošanas iekārta, lai lasītāji varētu nodot bibliotēkas grāmatas un periodiskos izdevumus arī laikā, kad bibliotēka apmeklētājiem ir slēgta. Bibliotēkas krājumu aizsardzībai uzstādīti elektroniskie vārti un katrā grāmatā un žurnālā ielīmēta drošības uzlīme. Bibliotēka aprīkota ar modernu pašapkalpošanās iekārtu, ar kuras palīdzību lasītāji varēs paši saņemt un nodot grāmatas.

Dubultu Kultūras kvartāla ēkas būvēja personu apvienība “SIA “RE&RE” un SIA “RERE meistari””, projektu izstrādāja “Skonto būve” arhitektu birojs, būvuzraugs – SIA “Forma 2”.

Dubultu Kultūras kvartāls būvēts par pašvaldības budžeta līdzekļiem, Jūrmalas Centrālās bibliotēkas un Jūrmalas Mūzikas vidusskolas kopējās izmaksas ir 8,1 miljoni eiro. Dubultu Kultūras kvartāla kopējā platība ir 10000 m², Jūrmalas Centrālās bibliotēkas ēkas platība ir 1510 m², Jūrmalas Mūzikas skolas – 4830 m² un Jūrmalas Mākslas skolas – 2300 m².

Mākslinieciska vide un radošs gars

Trešā Dubultu Kultūras kvartāla ēka – Jūrmalas Mākslas skola – atklāta 2015. gadā, tās telpas ir piepildītas ar audzēkņu un pedagogu radošo garu. Šeit pastāvīgi rīko izstādes, tikšanos ar māksliniekiem, ierodas viesi no citām valstīm, lai apskatītu skolas mūsdienīgās un ērtās telpas un audzēkņu darbus, tāpat tiek organizēti pasākumi skolas pagalmā. Jūrmalas Mākslas skolā šogad mācības uzsākuši vairāk kā 700 bērni, skolā strādā 30 pedagogi. Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomes un žurnālu “Latvijas Būvniecība” un “Latvijas Architektūra” rīkotajā būvniecības konkursā “Ilgtspējīgākā ēka un projekts” Mākslas skolas ēka 2016. gadā ieguvusi otro godalgu. 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.