Liene Neija – Kalniņa

Vijoles spēle, ilustratore
  • Bakalaura grāds Mūzikā JVLMA (2001), Jāņa Bulava klase, vijoles spēles specialitāte, vijolnieka – solista, vijoles spēles mūziķa, kameransambļa, orķestra mūziķa un vijoles spēles skolotāja kvalifikācija
  • Jūrmalas Mūzikas vidusskola (1993), ped. Dzidra Pelēķe

Papildinājusies meistarklasēs pie Jaira Klesa, Detlefa Hāna, Ronalda Masina, Rasmas Lielmanes un citiem, kā arī guvusi panākumus valsts un starptautiska mēroga konkursos. Studiju laikā spēlējusi Gustava Mālera Jauniešu orķestrī, Rīgas kamermūziķos un Festivāla orķestrī, Latvijas kamerorķestrī un citur. Vēlāk muzicējusi arī Nordic Symphony Orchestra, Latvijas Nacionālās Operas un Baleta orķestrī, Liepājas Simfoniskajā orķestrī un citu kolektīvu sastāvos. Kopš 2004.gada ir Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra 1.vijoļu grupas mūziķe. Kopš 2017. gada kamerorķestra Sinfonietta Riga 1.vijoļu grupas mūziķe. Jūrmalas Mūzikas vidusskolā strādā kā kameransambļu ilustrators kopš 1998.g., kā vijoles spēles pedagogs kopš 2009.gada. Spēlē stīgu kvartetā Sponte.