Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Latvijas Valsts svētku koncerts "Debess pilna zelta kokļu" 14./ 11./ 18:00

Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Valsts svētku koncertā piedalīsies skolas pūtēju un stīgu orķestri, koklētāju ansamblis, 3. – 8. klašu koris, JKC jauktais koris “Jūrmala”, kā arī solisti Emīls Lisovs (marimba), Laura Bērziņa (vokāls) u.c. Koncertā muzikālos priekšnesumus papildinās Viļa Plūdoņa dzeja mūsu skolas audzēkņu lasījumos.

Vilis Plūdonis (1874 – 1940) ir viens no izcilākajiem latviešu liroepiķiem un bērnu dzejas autoriem, kuru šogad suminam viņa 150-tajā dzimšanas dienas atceres gadā. Dzimtene, mūzikas spēks un plašu mērķu virzīšana ir tēmas, kuras viņa dzejā uzrunās mūs šajā svētku koncertā. Labi zināma ir Plūdoņa patriotiskā dzeja, ar kuras vārdiem tapušas vairākas pazīstamas kora dziesmas, piemēram, Jāņa Kalniņa komponētā “Dziesma brīvajai Latvijai”, Alfrēda Kalniņa “Latvju Himna” un Jāņa Mediņa “Tev mūžam dzīvot, Latvija”, no kurām pēdējā skanēs arī koncertā. Ar Plūdoņa dzeju dzirdēsim vēl divas kompozīcijas – Jāņa Lūsēna dziesmu bērnu korim “Cīrulītis modrainītis” un solodziesmu “Ja es būtu”.

Koncerta nosaukums “Debess pilna zelta kokļu” ir tēlaini poētiska Viļa Plūdoņa dzejas rinda, kas atspoguļo viņa dzejā sastopamo mūzikas suģestējošā spēka apjūsmošanu, kurā mūzikas tēlu visbiežāk personificē latviskās identitātes mūzikas simbols – kokle. Koncertā skanēs latviešu mūzika, dzirdēsim Emīla Dārziņa, Viļņa Salaka, Georga Pelēča, Valda Zilvera, Jāņa Lūsēna, Jāņa Mediņa, Lolitas Ritmanis, Raimonda Paula u.c. kompozīcijas.