Aicinām apmeklēt!

22. martā plkst. 18.00 Jūrmalas Mūzikas vidusskolā viesosies Esbjergas jauniešu simfoniskā orķestra kamersastāvs, lai kopā ar Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Stīgu orķestri sniegtu koncertu.

Esbjergas Jauniešu simfonisko orķestri (Esbjerg Ungdoms Symfoniorkester) 1982. gadā dibināja flautas pedagogs Pols Lakūrs (Poul la Cour), aicinot tajā spēlēt talantīgākos audzēkņus no Esbjergas Kultūras skolas. Gadiem ejot orķestris ir izaudzis un pierādījis sevi ne vien ārpus dzimtās Esbjergas, bet arī Dānijas robežām. Orķestra viesošanos Latvijā organizē Dānijas Kultūras institūts.

Koncerta programma sagatavota viegli gaisīgā un pavasarīgā noskaņā. Esbjergas Jauniešu simfoniskā orķestra priekšnesumā skanēs Karla Nīlsena Svētku maršs no “Aladina”, Johanesa Brāmsa “Ungāru dejas”, fragments no Žorža Bizē Pirmās simfonijas kā arī Hansa Kristiana Lumbī “Šampanieša galops”, bet Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Stīgu orķestris Dzirdas Pelēķes vadībā atskaņos Franča Šūberta, Olafūra Arnalda un Andra Riekstiņa
skaņdarbus.