Starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss „JŪRMALA"

 

17.akadēmiskās mūzikas konkurss “JŪRMALA 2016”  klavieru specialitātē

norisināsies no 2016.gada 29.aprīļa līdz 4.maijam.

Jūrmalas Mūzikas vidusskola kopš 1995.gada ir mājvieta starptautiskajam konkursam “Jūrmala”, kas tradicionāli norisinās pavasarī un ir paredzēts dažādiem instrumentiem: vienu gadu klavierēm, otru – kameransambļiem, trešo – daudzstīgu mūzikas instrumentiem. Konkursa tradīcijas iedibinātāja ir Jūrmalas Mūzikas vidusskolas klavierspēles skolotāja Irēne Štrause kopā ar mūziķiem Normundu Vaici un Teofilu Biķi.

Konkursa dalībnieki – dažāda vecuma bērni un jaunieši – tradicionāli pārstāv gandrīz visus pasaules reģionus, savukārt žūrijas darbu veic Latvijas un pasaules prominentie mūziķi un macībspēki. Konkursa vēsturē zīmīgs arī tas, ka dalībnieku vidū bijuši nākamie Latvijas un pasaules līmeņa atskaņotājmākslinieki. Tā, piemēram, 1995.gadā meistarībā sacentās jau tolaik daudzsološie Vestards Šimkus, Reinis Zariņš, Agnese Egliņa, Elīna Bērtiņa, Toms Ostrovskis, Mārtiņš Zilberts, Iveta Apkalna (tobrīd Viļuma), Žans Millers (Jean Muller).

“JŪRMALA 2016” konkursu vērtēs starptautiska žūrija 5 cilvēku sastāvā:

Juris Kalnciems – Latvija, žūrijas priekšsēdētājs, J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors, Klavieru Katedras vadītājs. Latvijas Klavieru skolotāju asociācijas prezidents.

Toms Ostrovskis – Latvija, J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docents, pianists, daudzu starptautisku konkursu laureāts.

Ivari Ilja – Igaunija, starptautiski pazīstams pianists un mūziķis, Igaunijas Mūzikas un Teātra akadēmijas profesors.

Antons Ļahovskis – Krievija, virtuozs, kurš ieguvis daudz balvu dažādos starptautiskos pianistu konkursos, tai skaitā ieguvis Grand Prix Jāzepa Vītola 5. Starptautiskajā pianistu konkursā.

Igors Lazko Francija, vairāku Parīzes muzikālo konkursu prezidents, konservatorijas Schola Cantorum speciālās klavieru katedras profesors un A.Skrjabina Krievu konservatorijas profesors Parīzē.

 

Konkursa norises kārtība

navigate_before
navigate_next

Konkursa atklāšana un izloze29.aprīlī plkst.18.00 JMVSK Lielajā zālē.

Konkrsa noslēgums un laureātu koncerts4.maijā plkst.16.00 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē. http://dzintarukoncertzale.lv/halls

Konkursa Nolikums ar pieteikuma veidlapu.