Izsludināta pieteikšanās XXII Starptautiskajam akadēmiskās mūzikas konkursam “Jūrmala 2021” daudzstīgu instrumentiem

Izsludināta pieteikšanās XXII Starptautiskajam akadēmiskās mūzikas konkursam “Jūrmala 2021” daudzstīgu instrumentiem

Jūnijā Jūrmalā jau 22. reizi norisināsies ikgadējais starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss “Jūrmala”, kas 2021. gadā ir veltīts daudzstīgu instrumentiem – arfai, ģitārai, koklei un tai radniecīgajiem instrumentiem. Konkursa trešajā kārtā 11. jūnijā dalībnieki uzstāsies kopā ar Andra Vecumnieka vadīto konkursa orķestri, kas piedalīsies arī noslēguma koncertā Dubultu koncertzālē 11. oktobrī plkst. 18.00. Visas konkursa norises būs vērojamas tiešsaistē.

Līdz 10. maijam var pieteikties dalībai konkursā piecās vecuma grupās. Vecākās grupas ietvaros dalība ir bez vecuma ierobežojuma, kas ļauj piedalīties arī akadēmiskā līmeņa spēlētājiem. Konkursa norise šobrīd ir plānota divos iespējamos variantos: klātienes – visa konkursa norise jūnijā un neklātienes – I, II kārtas norise jūnijā attālināti un III kārta – klātinē augusta vidū. Precīzāka informācija lasāma konkursa nolikumā:

Starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss “Jūrmala” kopš 1995. gada ir kļuvis par neatņemamu un nozīmīgu Jūrmalas kultūras dzīves sastāvdaļu. Tā norise katru gadu tiek veltīta kādam konkrētam instrumentam vai instrumentu grupai. Konkursa norise daudzstīgu instrumentiem pirmo reizi norisinājās 2009. gadā. Tā iniciatore ir Jūrmalas Mūzikas vidusskolas kokles spēles pedagoģe Kristīne Dmitrijeva (Ojala) un sākotnēji konkurss norisinājās tikai kokles un tai radniecīgo instrumentu specialitātē. Ar laiku klāt nāca ģitāra un arfa.

Viens no konkursa centrālajiem notikumiem un īpaša pievienotā vērtība ir iespēja trešās kārtas dalībniekiem un konkursa laureātiem uzstāties kopā ar kamerorķestri, tas piešķir nozīmīgumu konkursam ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas mērogā. Iespēja jaunajiem mūziķiem trešajā kārtā uzstāties kopā ar kamerorķestri ir veicinājusi šo gadu laikā nozīmīgu repertuāru paplašināšanos daudzstīgu instrumentiem un pat jaunu skaņdarbu radīšanu, sniedzot arī vērtīgu pieredzi jaunajiem izpildītājiem. Šā gada konkursa trešās kārtas un noslēguma koncerta diriģents un konkursa kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs ir komponists, diriģents un muzikologs, kā arī JVLMA Kompozīcijas, Orķestra diriģēšanas un Muzikoloģijas katedru docētājs Andris Vecumnieks.

Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru konkursa ietvaros norsināsies meistarklases, kuras vadīs konkursa žūrijas locekļi. Žūrijā gadu gaitā bijuši augsta ranga profesionāļi no Lietuvas (kankles), Krievijas (gusļi), Itālijas (arfa, ģitāra). 2021. gadā plānots aicināt izcilu ģitārspēles speciālistu no Lietuvas – Juliusu Kurauskas, kanklētāju, ilggadīgu šī konkursa žūrijas locekli Jolantu Babaliauskieni, izcilu koklētāju, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēku Andu Eglīti un Igaunijas orķestru mūziķi un pedagoģi Saale Rull. Žūrijas locekļi sniegs arī muzikālus priekšnesumus konkursa Atklāšanas koncertā 7. jūnijā.

Seko līdzi konkursa aktualitātēm arī facebook lapā

Konkurss tiek rīkots ar Jūrmalas pilsētas domes, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas atbalsta fonda un Latvijas Nacionālā kultūras centra atbalstu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *